Par projektu|Preses relīzēm|Reklāmas iespējas
Seko mums:
 Meklēšana:
 

Aktuālā aptauja
Kurās Rīgas centra ielās vajag velojoslu?
Brīvības
Čaka/Marijas
Valdemāra
Elizabetes
Lāčplēša
Stabu
Visās minētajās
Nevienā
Cits variants (ierakstiet komentārā)
 
(varat balsot reizi dienā)
aptaujas rezultāti »
iesaka veloriga.lv


Kā pareizi pieslēgt velosipēdu. Statīvu veidi un video!
Saulkrastu velosipēdu muzejsVelosipēdu muzejs Krievijā!

 
 Tiks prezentēts pētījums par Rīgas pašvaldības izglītības iestāžu audzēkņu prasmi pārzināt ceļu satiksmes noteikumus un izglītības iestāžu lomu ceļu satiksmes drošības uzlabošanā

Ziņa publicēta: 11.02.2014 10:43
Šī gada 13.februārī pulksten 12.30 Rīgas domē 220.kabinetā norisināsies preses konference, kurā tiks prezentēti Rīgas pašvaldības izglītības iestāžu pētījuma rezultāti. Pētījuma mērķis bija apzināt situāciju Rīgas pašvaldības izglītības iestādēs ceļu satiksmes drošības, kā arī riteņbraukšanas veicināšanas jomās. Kopā tika apkopotas atbildes no 149 pašvaldības bērnudārziem un 114 skolām.

Ar situāciju iepazīstinās Rīgas domes priekšsēdētājs Nils Ušakovs un Latvijas Riteņbraucēju apvienības valdes priekšsēdētājs Viesturs Silenieks. Konferencē arī piedalīsies Rīgas domes Izglītības, kultūras un sporta departamenta, kā arī Ceļu satiksmes drošības direkcijas un Policistu velobiedrības pārstāvji, kuri stāstīs par izglītības iestāžu audzēkņiem piedāvātajām apmācību iespējām.

Ņemot vērā, ka Rīga plāno kļūt par attīstītas velo infrastruktūras galvaspilsētu, kā arī pagājušā gada septembrī veiktās ikgadējās velosipēdistu skaitīšanas apkopotie dati vēsta, ka riteņbraucēju skaits Rīgā pieaudzis par 26 % attiecībā pret pagājušo gadu, lielāka uzmanība jāvērš arī uz ceļu satiksmes dalībnieku izglītošanu. Latvijas Riteņbraucēju apvienība uzskata, ka īpaši tā jānodrošina jaunākajiem satiksmes dalībniekiem – sākumā kā gājējiem, lai vēlāk skolēni pārzinātu ceļu satiksmes noteikumus arī kā riteņbraucēji un neapdraudētu sevi un citus.

Pētījuma rezultāti vēsta, ka bieži vien skolās un bērnudārzos jūtams apjukums, jo nav saprotams arī piedāvāto mācību materiālu klāsts. Vērojamas arī vairākas kopsakarības, kā, piemēram, izglītības iestādes pie kurām ir velosipēdu novietnes, tajās ir daudz velosipēdu un bērniem tiek mācīti ceļu satiksmes noteikumi. Taču izglītības iestādēs, kuras pat aizliedz braukt ar velosipēdiem, netiek arī mācīti ceļu satiksmes noteikumi. Lai veicinātu situācijas uzlabošanu, Latvijas Riteņbraucēju apvienība sadarbībā ar Rīgas mēru ir izstrādājusi priekšlikumus, kuri tiks analizēti prezentācijas laikā.

Latvijas Riteņbraucēju apvienība pētījumu plāno veikt katru gadu, lai varētu secināt, kā mainās situācija.

Informāciju sagatavoja:

Latvijas Riteņbraucēju apvienības biroja vadītāja,

Maruta Laģe

maruta.lage@gmail.com

2 6582171

Patika? Lasi arī tupmāk, atzīmē
Tavs komentārs:
Vārds, Uzvārds:*
e-pasts:* (netiek publicēts)
Aprēķiniet: 5 + 3 =
 »
Top.LV